1
Купити франки й зробити його коштами зберігання заощаджень – таку порада дають усе більше аналітиків. Економічна ситуація на міжнародному просторі не вселяє довіри, так само як і положення вітчизняної валюти. От чому в пошуках варіантів для зберігання заощаджень люди звертаються до більш екзотичних варіантів.
Чому купити швейцарський франк – пропозиція відносно рідка навіть у наших «обмінниках»? Фахівці пов’язують це з банальною непоінформованістю громадян СНД. Швейцарський бізнес, що міг стати рекламою цій валюті, в Україні особливо не видний. Та й банки далеко не всі припускають можливість створювати рахунки з використанням цієї валюти. Однак надалі кількість співгромадян, що шукають можливість купити вигідно франк і зберігати в ньому заощадження, буде рости.
Збираєтеся хоча б тимчасово поміняти місце проживання й відвідати прекрасну Швейцарію? Виходить, вам доведеться запастися місцевою валютою. Благо, в Україні є пункти, де ви можете зробити обмін франка. Курс швейцарського франка до гривні дивіться тут.
Небагато історії цієї валюти. Коли (чисто теоретично) міг відбуватися обмін швейцарських франків? Їхня історія почалася в 18 столітті, однак тоді валюта проіснувала рік. Наступною спробою ввести свої франки довелася на 1850 рік, однак офіційно перші купюри нової валюти вийшли тільки через піввіку. З тих пір було 8 серій, остання з’явилася на світло в 90-х роках.
Відзначимо, що із середини минулого століття зовнішній вигляд купюр привели в змістову єдність: портрет відомого діяча на особовій стороні й тематично пов’язане з ним зображення на реверсі. Нині у Швейцарії можливий обмін швейцарських франків наступних номіналів:
Однак вся викладена вище інформація може незабаром застаріти. Уряд вже давно анонсує обмін валюти: швейцарські франки зміняться своїми попередниками. Однак обіцяного чекають років 10, причиною зволікання були проблеми технічного характеру (не уточнювалися, які саме) і звільнення глави компанії, якій було доручено виготовлення нових купюр.
Однак Нацбанк Швейцарії підписав договір з Landqart, і обмін франка на нові купюри незабаром відбудеться. Судячи з оновленого дизайну, представленому на суд громадськості в Інтернеті, замість діячів мистецтва на грошах вирішили зображувати… природні стихії. Таке рішення було пов’язане із традиційної для Швейцарії сферою діяльності – туризмом.
Однак у січні 2015 року відбувся стрибок, що похитнув уяву про швейцарський франк як стабільної валюти. Тутешній уряд зняв обмеження відносно євро, що створило ефект самого справжнього фінансового цунамі з непередбаченою кількістю жертв. Цей стрибок погіршує ситуацію в країні. Адже половина швейцарського експорту орієнтуються на єврозону, і збиток від сплеску першої відчула сфера туризму. У той же час франк залишається таким же дорогим, що й кілька років назад.
Наостаннє інформація: якщо вам потрібно поміняти цілодобово безпечно будь-які суми, то вам на Римарську. Money24 допоможуть купити вигідно франк, за вигідним курсу швейцарського франка до гривні, гарантуючи якісне й оперативне обслуговування.
Обмін валюти – одна з найпоширеніших фінансових операцій, яку здійснюють як місцеві жителі, так і гості Харкова. Незалежно від того, чи ви плануєте ...
Збереження та примноження капіталу – важливе завдання для кожного, хто піклується про своє фінансове майбутнє. В умовах нестабільності національної ...
Пошкоджені банкноти — це часта проблема, з якою стикаються як звичайні люди, так і підприємці. Втрата кольору, надриви, плями чи відсутність кутів ...
Купівля валюти може здаватися простою справою, але без правильного підходу ви ризикуєте переплатити або зіткнутися з неприємностями. Щоб уникнути ...