Як обміняти старі купюри на нові в Харкові?

13 Листопада 2017

Практично кожна людина зіштовхувалася із ситуацією, коли грошова купюра втрачає платоспроможність через старість. І от людина попадає в неприємне положення – гроші в нього в руках, а купити на них нічого не можна. Їх не приймають у суспільному транспорті, магазині, кіоску, ними не можна розрахуватися на сплату боргу, проблематично віддати в банку або обміннику валют. І виходить, що гроші начебто і є, але по факті як би й немає. Але ж цінність цих купюр залишилася незмінною, постарів тільки папір, з якого вони виготовлені. Залишається одне – здати старі купюри та одержати замість діючі.

Обмін валют Money24 проводить обмін старої іноземної валюти з мінімальною комісією. Наш цілодобовий офіс працює в центрі Харкова по вулиці Римарській, 23. По місту перебуває ще пункти обміну, вибрати найближче до Вас відділення можна тут. Вартість обміну старих грошей буде залежати від стану купюр і від суми.

Стара купюра – яка вона?

заміна старих купюрЩо називається старою купюрою? Адже ступінь зносу може бути різною. Потерті на згинах або з відірваним кутиком – коли потрібно турбуватися про те, як би здати старі купюри?

Варто відрізняти просто зношені купюри від неплатіжних. Якщо гроші, приміром, розірвати на дрібні клаптики, вони перестануть бути платіжними коштами, і ці клаптики, замінити на цілу банкноту вже не вийде. ВАЖЛИВИЙ МОМЕНТ – навіть старі, купюри зберігають ознаки платоспроможності!

Старою, з погляду зношеності, вважається купюра, що залишається платіжної по номіналі, зазначеному на ній, але потрапивши в банк, повинна бути вилучена з обігу та замінена новою.

Ознаки старості грошових знаків

Щоб визначити, чи не час обміняти зношену купюрою, оглянете неї. Старою вважається банкнота, у якої є хоча б один із цих ознак:

 • внаслідок забруднення очевидно змінився колір або яскравість на площі близько 10% з однієї або по обидва боки;
 • сильний надрив довжиною більше одного сантиметра, у тому числі й заклеєний будь-яким способом;
 • у грошовому знаку є дірки більше 3 мм у діаметрі;
 • немає одного або декількох куточків;
 • відірвано один або кілька країв на 2-3 мм і більше;
 • сторонні зображення й написи;
 • сліди зовнішнього впливу (води, тертя, вогню, сонця, хімічних речовин і ін.);
 • труднощі у визначенні номіналу;
 • збереження більше половини (55%) площі купюри (саме більше половини, інакше несумлінні люди могли б розривати гроші навпіл і кожну половинку обмінювати на нову купюру).

Приклади зіпсованих купюр

Зіпсована та стара купюра – зовсім не те саме. З погляду платоспроможності вони кардинально відрізняються. Якщо на грошах визначаються ознаки навмисного псування, вони вже не визнаються старими й взагалі платоспроможними. Обміняти їх на нові, як і витратити, не вийде.

заміна старих купюр

Банк визнає купюру зіпсованою й не прийме її до обміну в таких випадках:

 1. отвір являє собою вирізану геометричну фігуру;
 2. малюнки або написи на купюрі зафарбовані або заштриховані;
 3. на банкноті щось намалювали або написали, особливо нецензурно;
 4. є в наявності особливі позначки, видимі в ультрафіолеті (наприклад, мітки, які наносять правоохоронні установи на купюри, призначені для викриття в хабарництві).

Скільки коштує заміна старих купюр у Харкові?

Якщо національна купюра по своїх ознаках може бути визнана старою, виходить, її платоспроможність збережена, і вона буде прийнята як платіжні кошти або замість на ту суму, що на ній зазначена, тобто без додаткових комісій.

Здати старі купюри іноземної валюти в спеціальних установах можна тільки зі сплатою спеціальної суми – інкасо.

Як можна виконати обмін старих купюр у Харкові

Правила обміну старих купюр передбачають кілька варіантів заміни:

 • обмін на грошовий знак аналогічного номіналу;
 • видача еквівалента в гривнях на руки клієнтові;
 • зарахування коштів на банківський рахунок клієнта відразу або після проведення експертизи.

Читайте також: “Де проводять обмін старих фунтів або ушкоджених і зіпсованих купюр?

Порядок заміни пошкодженої валюти в банку

З метою обміну старих купюр Ви можете звернутися в банк, але існує висока ймовірність відмови. Більше шансів на успішний обмін у державній або іноземній банківській установах.

Алгоритм заміни пошкоджених іноземних грошей у банку:

 1. Клієнт звертається в касу й демонструє валюту. Касир уважно її оглядає, може залучити до цього процесу начальника відділення. Якщо ушкодження незначні та дійсність підтверджена, то можливо миттєвий обмін.
 2. При значних ушкодженнях купюра вилучається, кладеться на зберігання, а потім відправляється в країну походження для обміну. Ця процедура називається інкасо, вона платна й за часом може зайняти біля року.

У другому випадку громадянинові вигідніше пошукати альтернативні способи, що будуть дешевше й швидше.

Інші способи обміну зіпсованих банкнот іноземних держав

Альтернативні способи заміни пошкоджених іноземних грошей:

 1. Пункти обміну валют. Часто вимоги не такі строгі й те, що банк пропонує вилучити на інкасо можна миттєво обміняти, при цьому комісія нижче.
 2. Самостійна доставка валюти в країну походження, де шансів на обмін більше. Це буде вигідно, якщо Ви або Ваші знайомі найближчим часом збираєтеся відвідати цільову країну.

Вигідні способи обміну старих купюр у Харкові

обмін старих купюрУ місті існує безліч варіантів заміни пошкодженої валюти: банки, пункти обміну, чорний ринок.

Якщо рублі, долари і євро частіше підлягають успішній заміні в банках, то зі злотими, фунтами, шекелями, франками, юанями, кронами, лірами, канадськими й австралійськими доларами можуть виникнути додаткові труднощі. Money24 працює з усіма перерахованими валютами.

Щоб виконати обмін старих купюр у Харкові з мінімальними втратами, рекомендуємо:

 1. Проаналізувати витрачений час: замість довгострокового банківського інкасо, краще звернеться в зручно розташований обмінний пункт. Money24 розташовується в центрі з можливістю під’їзду на автомобілі.
 2. Врахуйте всі комісійні втрати. Money24 пропонує мінімальну комісію, пільги й знижки для постійних клієнтів.
 3. Врахуйте можливий ризик втрати грошей. Money24 дорожить своєю репутацією, ризик фальшивих купюр виключений, крім того можливо супроводу клієнта до машини з метою безпеки.

Можливість обміну пошкодженої купюри й вартість цього процесу залежить від рівня старості. Виконати заміну можна в банку й обмінному пункті. Якщо Вам потрібні додаткові уточнення, з урахуванням стану певної купюри, то можете звернутися за консультацією до фахівців – (068) 500-00-01.

Звертайтеся до нас – ми приймаємо старі купюри в Харкові, повертаючи вам ваші гроші в їхньому первозданному стані, придатному до вільного обігу.

Схожі публікації
Де в Харкові можна обміняти долари на шекели без черги
Де в Харкові можна обміняти долари на шекели без черги
25 Вересня 2018

Ізраїль - розвинена країна з високим рівнем життя. Але сьогодні мова йтиме не про неї, а про місцеву валюту - шекелях. Вони точно вам стануть у ...

Як уникнути шахрайства при обміні валюти?
Як уникнути шахрайства при обміні валюти?
10 Березня 2018

Здавалося б, обмін валюти в наш час - це настільки звичний і доступний процес, що ніяких питань він у принципі викликати не повинен. Але, на жаль, ...

Покупка валюти – ТОП-5 лайфхаків
Покупка валюти – ТОП-5 лайфхаків
4 Вересня 2017

Постійні коливання курсу гривні до долара або гривні до євро, в останні 2-3 року змушують задуматися. Українці скуповують валюту, причому часто ...

Обмін валюти цілодобово в Харкові
Обмін валюти цілодобово в Харкові
16 Серпня 2017

У Національному Банку України повідомили про скорочення банкоматів і банківських терміналів у країні. При цьому НБУ вказують, що кількість операцій, ...