Які перспективи у швейцарського франка?

14 Січня 2016

Купити франки й зробити його коштами зберігання заощаджень – таку порада дають усе більше аналітиків. Економічна ситуація на міжнародному просторі не вселяє довіри, так само як і положення вітчизняної валюти. От чому в пошуках варіантів для зберігання заощаджень люди звертаються до більш екзотичних варіантів.

купити швейцарський франкЧому купити швейцарський франк – пропозиція відносно рідка навіть у наших «обмінниках»? Фахівці пов’язують це з банальною непоінформованістю громадян СНД. Швейцарський бізнес, що міг стати рекламою цій валюті, в Україні особливо не видний. Та й банки далеко не всі припускають можливість створювати рахунки з використанням цієї валюти. Однак надалі кількість співгромадян, що шукають можливість купити вигідно франк і зберігати в ньому заощадження, буде рости.

Збираєтеся хоча б тимчасово поміняти місце проживання й відвідати прекрасну Швейцарію? Виходить, вам доведеться запастися місцевою валютою. Благо, в Україні є пункти, де ви можете зробити обмін франка. Курс швейцарського франка до гривні дивіться тут.

Небагато історії цієї валюти. Коли (чисто теоретично) міг відбуватися обмін швейцарських франків? Їхня історія почалася в 18 столітті, однак тоді валюта проіснувала рік. Наступною спробою ввести свої франки довелася на 1850 рік, однак офіційно перші купюри нової валюти вийшли тільки через піввіку. З тих пір було 8 серій, остання з’явилася на світло в 90-х роках.

Опис купюр

Відзначимо, що із середини минулого століття зовнішній вигляд купюр привели в змістову єдність: портрет відомого діяча на особовій стороні й тематично пов’язане з ним зображення на реверсі. Нині у Швейцарії можливий обмін швейцарських франків наступних номіналів:

 • 10 франків. Купюра виконана в жовтих тонах, на особовій стороні розміщений портрет Ле Корбузьє, відомого архітектора.
 • 20 франків. На ній розміщений Артюр Снеггер, композитор і критик. Переважний тон купюри – червоний.
 • 50 франків. На зеленому тлі розмістився портрет Софі Тойлер-Арп, відомої фігури дадаїзму.
 • Блакитні 100 франків прикрашає зображення Альберто Джакометті.
 • 200 франків має зображення Рамю, відомого швейцарського письменника. Виконана в коричневих тонах.
 • Нарешті, на тисячі зображений Якоб Буркхардт, культуролог. Зверніть увагу, здійснюючи обмін валюти: швейцарські франки вищого номіналу мають фіолетовий колір.

Прийдешні зміни

обмін швейцарських франківОднак вся викладена вище інформація може незабаром застаріти. Уряд вже давно анонсує обмін валюти: швейцарські франки зміняться своїми попередниками. Однак обіцяного чекають років 10, причиною зволікання були проблеми технічного характеру (не уточнювалися, які саме) і звільнення глави компанії, якій було доручено виготовлення нових купюр.

Однак Нацбанк Швейцарії підписав договір з Landqart, і обмін франка на нові купюри незабаром відбудеться. Судячи з оновленого дизайну, представленому на суд громадськості в Інтернеті, замість діячів мистецтва на грошах вирішили зображувати… природні стихії. Таке рішення було пов’язане із традиційної для Швейцарії сферою діяльності – туризмом.

Швейцарський франк: переваги

 1. Відомо, що дана валюта із всіх вільно конвертованих, є однією із самих надійних. Швейцарський франк охрестили навіть «тихою гаванню», тому що він практично не підданий кризам, які останнім часом розбурхують земну кулю. Погодитеся вагомий привід, щоб купити франки й відкрити рахунок у банку.
 2. Перехід на швейцарський франк сполучений з мінімальною кількістю бар’єрів адміністративного характеру.
 3. У Швейцарії вже не перший десяток років спостерігається вкрай низький рівень інфляції. Так, купюра, випущена в 1915-м року, на сьогоднішній день має купівельну здатність в 9 тис. франків. Порівняйте з доларом: від 100 «зелених» 1905 року залишилося тільки… 5.
 4. Купити швейцарський франк потрібно хоча б для диверсифікованості заощаджень. Якщо ви не хочете повністю відходити від традиційних євро або долара, ви можете просто зменшити їхню питому вагу.
 5. Дана валюта також затребувана як платіжні кошти. Нагадаємо, що Швейцарія є досить привабливою як туризм: сотні й тисячі вирішують купити франки й приїхати сюди, щоб насолодитися видами озер і гір. Тут також будують будинку й віддають дітей в елітні навчальні заклади.

«Франкогеддон»

купити вигідно франкОднак у січні 2015 року відбувся стрибок, що похитнув уяву про швейцарський франк як стабільної валюти. Тутешній уряд зняв обмеження відносно євро, що створило ефект самого справжнього фінансового цунамі з непередбаченою кількістю жертв. Цей стрибок погіршує ситуацію в країні. Адже половина швейцарського експорту орієнтуються на єврозону, і збиток від сплеску першої відчула сфера туризму. У той же час франк залишається таким же дорогим, що й кілька років назад.

Наостаннє інформація: якщо вам потрібно поміняти цілодобово безпечно будь-які суми, то вам на Римарську. Money24 допоможуть купити вигідно франк, за вигідним курсу швейцарського франка до гривні, гарантуючи якісне й оперативне обслуговування.

Схожі публікації
Де в Харкові можна обміняти долари на шекели без черги
Де в Харкові можна обміняти долари на шекели без черги
25 Вересня 2018

Ізраїль - розвинена країна з високим рівнем життя. Але сьогодні мова йтиме не про неї, а про місцеву валюту - шекелях. Вони точно вам стануть у ...

Як уникнути шахрайства при обміні валюти?
Як уникнути шахрайства при обміні валюти?
10 Березня 2018

Здавалося б, обмін валюти в наш час - це настільки звичний і доступний процес, що ніяких питань він у принципі викликати не повинен. Але, на жаль, ...

Як обміняти старі купюри на нові в Харкові?
Як обміняти старі купюри на нові в Харкові?
13 Листопада 2017

Практично кожна людина зіштовхувалася із ситуацією, коли грошова купюра втрачає платоспроможність через старість. І от людина попадає в неприємне ...

Покупка валюти – ТОП-5 лайфхаків
Покупка валюти – ТОП-5 лайфхаків
4 Вересня 2017

Постійні коливання курсу гривні до долара або гривні до євро, в останні 2-3 року змушують задуматися. Українці скуповують валюту, причому часто ...