1

Як уникнути шахрайства при обміні валюти?

10 Березня 2018

Здавалося б, обмін валюти в наш час – це настільки звичний і доступний процес, що ніяких питань він у принципі викликати не повинен. Але, на жаль, навіть досвідчені бізнесмени часом зіштовхуються із шахраями, у цій галузі, що не дивно, адже бажаючі збагатитися незаконно завжди були й завжди будуть. У цій статті ми розберемо основні пастки й підводні камені, знання яких допоможе вам уникнути обману й зберегти свої гроші.

Обмінники один одному ворог

обміняти гривніКуди найчастіше йдуть люди, коли їм необхідно обміняти гривні на іноземні банкноти або навпаки? Вірно, не в банк, а в обмінник. Ці пункти зараз розташовані буквально на кожному кроці, заманюючи своїми яскравими вивісками й вигідним курсом. І, на перший погляд, безпечніше способу не знайти – обмінні пункти сертифіковані, для роботи їм потрібно одержати спеціалізовану ліцензію. Закони, що стосуються таких організацій на сьогоднішній день, значно жорсткіші, так що яке може бути шахрайство, запитаєте ви. Запам’ятаєте, всі обмінники один одному ворог. Двічі подумайте, перш ніж стрим голову бігти в перший що попався, клюнувши на вигідний курс. У пошуках наживи, шахраї влаштовують так звані «обмінники-фантоми», вішаючи барвистий банер на звичайне віконце в арці будинку. Такий помилковий обмінний пункт звичайно діє пару годин, видаючи клієнтам фальшиву валюту. На той час, коли людина спохватиться, буде вже занадто пізно.

Прості схеми обману, які часто спрацьовують

Крім настільки глобальних схем, бувають і більш прості.

  1. Одна з таких – банальне обрахування. Радимо вам не поспішати, роблячи обмін, досвідчений касир без проблем може обрахувати клієнта, що квапиться, і скористатися ситуацією, не дорахувавши грошей. А деякі ще й дуже мистецьки кладуть гроші в лоток, так що їх можна не помітити. І адже ніяких претензій до них у підсумку – ви самі забрали не всі гроші. Тому завжди всі перераховуйте, не відходячи від каси, тоді й кошти ваші залишаться з вами.
  2. Псевдо вигідний курс – це теж один зі способів обману. Так, витратити менше грошей – цілком здорове й з’ясовне бажання. Але ж дешевий сир буває тільки в мишоловці, як нам всім відомо. Так часто пункт обміну може видати клієнтові суму, що виявиться нижче очікуваної. Через те, що зазначений звабний курс буде діяти тільки при обміні великих сум, від 10 тисяч гривень, наприклад. При цьому найчастіше власники про це не попереджають, або роблять позначку дрібним шрифтом де-небудь у непомітному місці. Саме тому, радимо вам просто дістати калькулятор і порахувати, яку суму ви повинні одержати в підсумку.
  3. Не всі махінації настільки завуальовані. Деякі пункти можуть у відкриту видати вам «старі» купюри: вицвілі, надірвані, з масляними плямами, попалені або знебарвлені. У такому випадку негайно вимагайте замінити неякісні гроші, інакше потім не відгребетеся від проблем. Цілком можливо, що такі банкноти у вас потім ніде не приймуть і здати їх можна буде лише в центральному банку, а значить за зниженим курсом.
  4. Ще один варіант обману, від якого ви можете постраждати «фальшива купюра». Звичайно, схема проводиться над банкнотами з невеликим номіналом, щоб ви нічого не запідозрили. Касир просто заявить вам, що гроші фальшиві, а вилучення таких повинне провадитися в присутності правоохоронних органів. У підсумку, щоб уникнути проблем ви просто йдете, забуваючи про купюру й благополучно залишаючи ще шахраям.

Шахрайство онлайн

уникнути обману при обміні валютНе забувайте, що ми з вами живемо в еру технологій, і електронні валютні обмінники здобувають все більшу популярність. А чому б і ні, адже це просто й зручно. Але й нарватися на шахрайство при обміні онлайн теж досить легко. От кілька показників, на які варто звернути увагу при виборі подібної онлайн-організації:

  1. Оформлення сайту. Дизайн повинен бути максимально індивідуальним, а не копіювати сотні інших. Якщо розроблювач не пошкодував вкладень у якісний сайт, обманювати користувачів він, швидше за все, не планує.
  2. Хостинг. Не довіряйте сайтам, розташованим на всякого роду безкоштовних хостингах, це однозначно шахраї.
  3. Обмеження в сумі. Справжні сервіси, як правило, автоматизовані, а тому кількість грошей там не має значення. Якщо ж сайт установлює обмеження для своїх користувачів, ви маєте справу з обманом.
  4. Справжні контакти. Поважаючий себе ресурс повинен вказувати всі необхідні засоби зв’язку: електронна адреса, номер телефону й так далі. Дані повинні відповідати дійсності, щоб ви могли на випадок чого без праці зв’язатися з адміністрацією.

Робимо висновок: добре перевіряйте місця, у яких міняєте гроші, будь то онлайн-сервіс, обмінник або банк. Не купуйтеся на виверти, неприродно дешевого курсу й будьте пильні!

Читайте також: “Курс євро на чорному ринку. Чим небезпечний нелегальний обмін валют?

Схожі публікації
Де в Харкові можна обміняти долари на шекели без черги
Де в Харкові можна обміняти долари на шекели без черги
25 Вересня 2018

Ізраїль - розвинена країна з високим рівнем життя. Але сьогодні мова йтиме не про неї, а про місцеву валюту - шекелях. Вони точно вам стануть у ...

Як обміняти старі купюри на нові в Харкові?
Як обміняти старі купюри на нові в Харкові?
13 Листопада 2017

Практично кожна людина зіштовхувалася із ситуацією, коли грошова купюра втрачає платоспроможність через старість. І от людина попадає в неприємне ...

Покупка валюти – ТОП-5 лайфхаків
Покупка валюти – ТОП-5 лайфхаків
4 Вересня 2017

Постійні коливання курсу гривні до долара або гривні до євро, в останні 2-3 року змушують задуматися. Українці скуповують валюту, причому часто ...

Обмін валюти цілодобово в Харкові
Обмін валюти цілодобово в Харкові
16 Серпня 2017

У Національному Банку України повідомили про скорочення банкоматів і банківських терміналів у країні. При цьому НБУ вказують, що кількість операцій, ...