Де в Харкові можна обміняти долари на шекели без черги

25 Вересня 2018

Ізраїль – розвинена країна з високим рівнем життя. Але сьогодні мова йтиме не про неї, а про місцеву валюту – шекелях. Вони точно вам стануть у нагоді, якщо ви відправляєтеся в подорож по Ізраїлю, Палестині або ведете бізнес із міжнародними колегами. Щоб орієнтуватися у валютному курсі шекеля до долара, потрібно знати, від яких факторів він залежить і в чому особливість цієї валютної пари.

Читайте також: “Як поміняти вигідно долари на шекелі в Ізраїлі?

Як розібратися у всіх тонкощах? Наша стаття допоможе навіть тим харків’янам, які з економікою далеко не на «ти».

Особливості валютної пари USD/ILS: шекель-долар

Курс долара до шекелю позначають як USD/ILS. Це котирування показує вартість долара США, виражену в новому шекелі. Дана валютна пара майже невідома серед наших трейдерів, а на ринку «Форекс» вважається однією із самих екзотичних. Шекель нечасто використовують при розрахунках, і все-таки він виступає дійсним учасником валютного ринку.

Чому саме «новий» шекель і що це значить? Через велику інфляцію, що відбулася в Ізраїлеві в 1985 році, нова грошова одиниця перемінила, стару. Вона вільно використовується на території країни й конвертується в іншу валюту.

Від чого залежить курс шекеля до долара

Аспекти, які впливають на парі USD/ILS, можна умовно розділити на «ізраїльські» і «американські».курс долара до шекелю

 1. В Ізраїлеві здійснюється нова фінансова політика, що безпосередньо впливає на курс шекелю. Є присутнім інфляція. Коли валютна одиниця падає, співвідношення шекель/долар різко йде в гору.
 2. У випадку з Ізраїлем необхідно постійно моніторити політичну ситуацію в країні. Вона регулярно стає епіцентром військових конфліктів, іноді виступає агресором. Такі події – досить негативний аспект для нового шекелю. А от підтримка союзників – Індії, США, Британії й Німеччині – добре впливає на курс.
 3. Ізраїль посідає четверте місце в рейтингу експортерів серед країн, саме доходи від експортів становлять основну частину в бюджеті країни. Продаж сільгосппродукції й споживчих товарів приносить країні великий дохід, що, відповідно, позначається на місцевій валюті.
 4. Ще одне важливе джерело доходів Ізраїлю – туристи. Mepтвe море, гора Хeртoн, Іудейська пустеля, Галілейські ліси – тисячі людей приїжджають заради цих визначних пам’яток щодня. Політичні конфлікти зменшують потік туристів, отже, і попит на шекелі падає.
 5. З боку США теж відзначається вплив політики. Однак фокусуватися в цьому випадку потрібно на стані макроекономіки в країні (промисловість, роздрібна торгівля, трудовий ринок, процентна ставка й т.д.)

На сьогоднішній день коливання валютної пари «шекель-долар» досить невеликі, однак, навіть мінімальні зміни дозволяють спекулянтам заробляти на угодах. Щоб прибутково використовувати курс USD/ILS і вигідно міняти гроші, вам необхідно:

 • стежити за новинами двох цих країн;
 • орієнтуватися на думки фінансових експертів;
 • проаналізувати ситуацію.

Де можна обміняти валюту

шекель доларРекомендуємо заздалегідь подбати про наявність валюти, а не міняти її вже в Ізраїлі. На це є вагомі причини:

 1. Ви витрачаєте свій час. Кому хочеться в подорожі бігати по обмінникам у пошуку самого вигідного курсу?
 2. У деяких місцях курс може бути занижений, а комісія виллється вам у копієчку. Особливо це стосується аеропортів і великих торгових центрів, все ж там міняти гроші точно не варто.
 3. Пам’ятайте, що в шабат (по суботах) всі обмінники Ізраїлю будуть закриті, і купити шекелі не вдасться.
 4. Якщо ви переважно розраховуєтеся картою, майте на увазі, що хоча шекель і конвертована одиниця, при оплаті через термінал курс долара до шекелю конвертується двічі: спочатку із шекелей у долари, а потім з доларів у гривні. За це стягуються додаткові відсотки.

Як порахувати курс долара до шекелю на калькуляторі

Гроші люблять точність і дбайливе відношення. Щоб заздалегідь знати, у скільки вам обійдеться та або інша кількість шекелей, радимо скористатися спеціальним калькулятором. Він перебуває на нашім сайті й дозволить не втратитися в актуальних котируваннях.

На сайті Мoney24 ви можете:

 • подивитися актуальний курс шекеля до долара;
 • скористатися онлайн-конвертером валют;
 • прочитати корисну інформацію в блозі.

Заглядайте в наші обмінні пункти, щоб поміняти долари на шекелі по самому вигідному курсі в Харкові.

Дізнатися актуальний курс шекеля до гривні можна на нашому сайті за посиланням.

Схожі публікації
Як уникнути шахрайства при обміні валюти?
Як уникнути шахрайства при обміні валюти?
10 Березня 2018

Здавалося б, обмін валюти в наш час - це настільки звичний і доступний процес, що ніяких питань він у принципі викликати не повинен. Але, на жаль, ...

Як обміняти старі купюри на нові в Харкові?
Як обміняти старі купюри на нові в Харкові?
13 Листопада 2017

Практично кожна людина зіштовхувалася із ситуацією, коли грошова купюра втрачає платоспроможність через старість. І от людина попадає в неприємне ...

Покупка валюти – ТОП-5 лайфхаків
Покупка валюти – ТОП-5 лайфхаків
4 Вересня 2017

Постійні коливання курсу гривні до долара або гривні до євро, в останні 2-3 року змушують задуматися. Українці скуповують валюту, причому часто ...

Обмін валюти цілодобово в Харкові
Обмін валюти цілодобово в Харкові
16 Серпня 2017

У Національному Банку України повідомили про скорочення банкоматів і банківських терміналів у країні. При цьому НБУ вказують, що кількість операцій, ...