Прогноз курсу долара до гривні: чого очікувати у найближчий час

3 Січня 2022

Ситуація у світі загалом та в Україні зокрема постійно змінюється. У зв’язку з цим, практично жодна валюта не утримується на одному рівні. Зміни, хоч і незначні, стосуються навіть американського долара. А це, своєю чергою, впливає на наш фінансовий добробут. Сьогодні пропонуємо поговорити про те, що очікує на курс долара, які прогнози на місяць висловлюють фінансові експерти та коли найкраще змінювати валюту. А з вигідними обмінними операціями вам допоможе компанія Money 24 у Харкові.

Чинники, що впливають на курс USD в Україні

Прогноз курсу долара до гривні може змінюватись в залежності від зовнішніх факторів. На співвідношення USD/UAH впливає:
обменка харьков черный рынок

  1. Економіка. Зміни у торгівельному балансі, динаміці ВВП, інфляційних очікуваннях, рівні безробіття населення та державному боргу можуть спровокувати стрибки курсу долара до гривні.
  2. Підтримка експортерів. Україна активно експортує сільськогосподарську та металургійну продукцію. Якщо спостерігається підвищення цін на ці категорії товарів, національна валюта зміцнюється.
  3. Політична стабільність. Курсові коливання можуть виникнути через зміни у політиці, нестабільні ситуації, загострення міжнародних конфліктів та законодавчі зміни.

Населення також здатне вплинути на курс гривні до долара. Якщо громадяни починають активно купувати іноземну валюту, попит на неї збільшується. Відповідно зростає і вартість долара.

Динаміка курсу долара до гривні у Харкові

Щоб аналізувати курс долара і складати прогноз на місяць в Україні, потрібно спочатку подивитися, як котирування USD/UAH поводилося раніше. За останні роки було чимало змін. Наприклад, протягом 2015-2016 року вартість долара поступово збільшувалася та досягла значення 28.2 грн у січні 2017. Потім протягом двох років ціна трималася приблизно на тому самому рівні з невеликими просіданнями.

Але в листопаді 2018 року розпочався спад, і до грудня 2019 року валюта США досягла свого мінімуму – 23.7 грн. Потім тенденція пішла зростання. Два різкі, але короткочасні стрибки трапилися у травні та у жовтні 2020 року. Тоді долар можна було купити за 31.9 грн та 34.8 грн, відповідно. З того моменту і до жовтня 2021 року вартість валюти падала. Зараз тенденція зростання відновилася.

Прогноз курсу долара на найближчий місяць

Фінансові аналітики зазначають, що прогноз курсу долара на найближчий місяць виглядає наступним чином. Вже зараз валюта США почала дещо збільшуватись у ціні. Очікується, що така ж динаміка збережеться до кінця 2021 року. Така тенденція пов’язана з декількома факторами, серед яких:

  • Несподівані заяви президента на меморандумі;
  • Поява нового штаму коронавірусу;
  • Напружена ситуація на кордоні з Росією;
  • Кризове становище в енергетичному секторі.

Щодо прогнозу курсу долара в Харкові на наступний рік, є кілька варіантів розвитку подій. Наприклад, у бюджеті на 2022 рік держава закладає середньорічне значення у 28.6 UAH за 1 USD, а до наступного грудня воно може ще трохи зрости. На думку МВФ, ситуація буде оптимістичнішою, і вартість американської валюти складе близько 27.4 гривень. Міністерство Економіки становить інший прогноз щодо курсу долара в Україні, орієнтуючись на значення 28.5 гривень наступного року.

Де обміняти долар у Харкові за найвигіднішим курсом

З огляду на актуальний прогноз курсу долара у Харкові, чи варто купувати іноземну валюту зараз? Якщо вона вам потрібна найближчим часом, то можна провести конвертацію просто зараз, адже курс вже трохи зріс порівняно з минулими місяцями.

Якщо ж у вас є час і ви хочете отримати більше переваг від обміну, краще почекати до початку наступного року. Адже курс долара у Харкові за прогнозом має ще більше вирости. У будь-якому випадку, звертайтеся до компанії Money 24. На вас чекають найвигідніші умови обмінних операцій, а також спеціальні пропозиції для оптових та постійних клієнтів.

Схожі публікації
Євро: цікаві факти про валюту, яких ви раніше не знали
Євро: цікаві факти про валюту, яких ви раніше не знали
25 Січня 2022

Компанія Money 24 у Харкові регулярно розповідає вам про особливості різних грошових одиниць світу. Ми докладно розглядаємо, які фактори ...

Купівля та продаж доларів в Україні: нові правила НБУ
Купівля та продаж доларів в Україні: нові правила НБУ
21 Січня 2021

17 січня на сайті Національного банку України з'явилися новини про те, що тепер в Україні діють нові правила з купівлі та продажу іноземної валюти. ...

Відкриття нового відділення Money24 у Кракові
Відкриття нового відділення Money24 у Кракові
23 Грудня 2020

Раді запросити клієнтів у наше нове відділення в Кракові. Ми перебуваємо за адресою: Poland, Kraków, Długa 16, 31-146 (посилання на Google Maps) ...