Євро: цікаві факти про валюту, яких ви раніше не знали

25 Січня 2022

які тенденції курсу євро у Харкові

Компанія Money 24 у Харкові регулярно розповідає вам про особливості різних грошових одиниць світу. Ми докладно розглядаємо, які фактори впливають на формування їхньої вартості, відстежуємо та аналізуємо динаміку котирувань. Також обговорюємо, які є тенденції курсу євро у Харкові та вибираємо найкращий час для обміну валют. Але сьогодні пропонуємо трохи розслабитися та дізнатися маловідомі факти про одну з найпопулярніших валют світу – євро. Цікаво? Тоді давайте почнемо.

Одна валюта для всіх

Мало хто знає, але перші розмови про впровадження єдиної валюти для країн Європи з’явилися ще в 1970 році – задовго до того, як грошова одиниця дійсно увійшла в обіг. Одним із поштовхів для впровадження євро стало те, що у 1992 році підписали Маастрихтський договір. У ньому обумовлювалися правила, яких мають дотримуватися держави, щоб вступити до союзу країн із використанням євро.

как будет меняться курс евро в Харькове

Електронний формат

Останнім часом дедалі більше країн говорять про намір створити цифрову версію європейської валюти. Цікавий факт полягає в тому, що спочатку євро і мало бути електронною валютою. Грошова одиниця з’явилася в 1999 році та використовувалася як електронний платіжний засіб. А лише через три роки, у 2002, з’явилися перші паперові банкноти в обороті. Як змінюватиметься курс євро в Харкові, якщо валюта набуде цифрового формату, поки що невідомо.

Дизайнерські «фішки»

Монети євро відрізняються за своїм візуальним оформленням. З однієї сторони вони всі однакові, а з іншої – різні. Дизайн залежить від країни. З банкнотами такої особливості немає, всі вони стандартні для території ЄС. На них зображуються мости, які демонструють різні стилі архітектури у Європі. Спочатку ці мости були придуманими, але згодом Роберт Стам (архітектор) справді побудував їх поблизу Роттердама.

Різниця у розмірах

По мірі зростання номіналу купюри її розмір стає більшим. Коли Італія перейшла на євро, населення змушено було купити нові гаманці. Справа в тому, що попередня банкнота – ліра – була значно меншою за розміром. І нові купюри просто не поміщались.

 вартість євро у харкові

Турбота про слабозорих

Відмінна риса європейських грошей – це наявність спеціального тиснення. З його допомогою слабозора або сліпа людина може навпомацки зрозуміти, який номінал знаходиться у неї в руках.

Кожній країні – своя літера

Якщо вам цікаво дізнатися, в якій державі було надруковано банкноту, це можна зробити досить легко. Зверніть увагу на серійний номер: він складається з однієї літери та одинадцяти цифр. Саме літера вказує на країну походження купюри, наприклад:

  • X – Німеччина;
  • L – Фінляндія;
  • U – Франція;
  • V – Іспанія;
  • Z – Бельгія.

Єдина валюта, але не зовсім

Напевно, ви знаєте, що далеко не всі країни Європейського союзу зробили євро своєю офіційною валютою. Наприклад, на грошову одиницю досі не перейшли Болгарія, Угорщина, Чехія, Польща, Румунія та інші держави. Незважаючи на це, у багатьох туристичних місцях та магазинах можна розплачуватися євро. Проте приймають валюту за дуже невигідним курсом – це потрібно знати перед поїздкою. Також цікаво, що в Албанії чи Косово, які знаходяться поза Єврозоною, також можна розплачуватися євро.

Євро – це привілей

Не кожна країна, яка є членом ЄС, може просто взяти та зробити валюту своєю офіційною. Для цього потрібно підтримувати високі фінансові показники. Наприклад, перейти на євро можуть країни, якщо показник дефіциту бюджету не перевищує три відсотки.

Ось ми й познайомилися з однією з найвідоміших світових валют – євро. А якщо вам цікаво дізнатися, яка вартість євро у Харкові зараз, заходьте на сайт Money 24. Ми допоможемо вам із вигідними обмінними операціями. Фіксуйте актуальний курс на сайті та приходьте у відділення, щоб забрати підготовлену суму.

Схожі публікації
Прогноз курсу долара до гривні: чого очікувати у найближчий час
Прогноз курсу долара до гривні: чого очікувати у найближчий час
3 Січня 2022

Ситуація у світі загалом та в Україні зокрема постійно змінюється. У зв'язку з цим, практично жодна валюта не утримується на одному рівні. Зміни, хоч ...

Купівля та продаж доларів в Україні: нові правила НБУ
Купівля та продаж доларів в Україні: нові правила НБУ
21 Січня 2021

17 січня на сайті Національного банку України з'явилися новини про те, що тепер в Україні діють нові правила з купівлі та продажу іноземної валюти. ...

Відкриття нового відділення Money24 у Кракові
Відкриття нового відділення Money24 у Кракові
23 Грудня 2020

Раді запросити клієнтів у наше нове відділення в Кракові. Ми перебуваємо за адресою: Poland, Kraków, Długa 16, 31-146 (посилання на Google Maps) ...