Шотландські фунти: дріб’язок, про який потрібно знати

14 Січня 2016

Те, що на території Великобританії ходить фунт, відомо кожному. Однак, будучи в Шотландії, ви можете зіштовхнутися з місцевим різновидом валюти – отут-то й починаються всі сюрпризи. Помітити відразу, що замість звичного зображення королеви є портрет Вальтера Скотта, може не кожний. Що робити, якщо вам у гаманець потрапив шотландський фунт? Обмін валют при цьому відрізняється чи ні? Відповіді знайдете в нашій статті.

Особливості ходіння

шотландський фунт особливість обміну

  • Насамперед, необхідно твердо пам’ятати: шотландські фунти повинні приймати в будь-якій точці Великобританії нарівні з основною валютою. Продавці часто намагаються схитрувати, однак при згадуванні букви закону (яка тут перебуває в особливій пошані) беруть те, що дають.
  • У той же час обмін фунтів шотландського походження за межами Великобританії практично не представляється можливим. Рідкісні винятки спостерігаються в Східній Європі, де шотландські фунти міняють, але за низьким курсом. Так що позбуватися від них краще до того, як ви покинете межі Великої Британії!
  • Обмін фунтів провадиться в місцевих Bureux de Change – аналог наших обмінних пунктів. Знайти їх можна в поштових офісах або магазинах Marks & Spencer. Однак найпростіше поміняти валюту в банках.

Поради для туристів

фунти стерлінгів

  • Готелі й торгові центри – це не кращі місця, щоб у них провадити обмін. Фунт стерлінгів вам запропонують по вкрай невигідному курсі.
  • Попросіть видавати англійські гроші, їх у Шотландських банках завжди предосить. Але знайте, що кожний окремий банк запропонує вам по-різному поміняти фунт. Обмін валют, скажемо, в RBS абсолютно безкоштовний, а в банку Шотландії вас очікує комісія.
  • Ще одне корисне пристосування для туристів – банкомати. Вони допоможуть цілодобово перевести в готівку свої заощадження у вигляді шотландських фунтів. Пам’ятайте, що за це може стягуватися плата! Цікаво, що комісії підлягає не тільки обмін фунтів або перевід їх у готівку, але й звичайний перегляд балансу на карті.

І останнє найважливіша порада: якщо в Харкові вам потрібно поміняти цілодобово та безпечно будь-які суми – то вам на Римарську. Ми гарантуємо максимально вигідний курс, по якому буде відбуватися обмін. Фунт стерлінгів ви дійсно зможете купити дуже вигідно!

Схожі публікації
Де в Харкові можна обміняти долари на шекели без черги
Де в Харкові можна обміняти долари на шекели без черги
25 Вересня 2018

Ізраїль - розвинена країна з високим рівнем життя. Але сьогодні мова йтиме не про неї, а про місцеву валюту - шекелях. Вони точно вам стануть у ...

Як уникнути шахрайства при обміні валюти?
Як уникнути шахрайства при обміні валюти?
10 Березня 2018

Здавалося б, обмін валюти в наш час - це настільки звичний і доступний процес, що ніяких питань він у принципі викликати не повинен. Але, на жаль, ...

Як обміняти старі купюри на нові в Харкові?
Як обміняти старі купюри на нові в Харкові?
13 Листопада 2017

Практично кожна людина зіштовхувалася із ситуацією, коли грошова купюра втрачає платоспроможність через старість. І от людина попадає в неприємне ...

Покупка валюти – ТОП-5 лайфхаків
Покупка валюти – ТОП-5 лайфхаків
4 Вересня 2017

Постійні коливання курсу гривні до долара або гривні до євро, в останні 2-3 року змушують задуматися. Українці скуповують валюту, причому часто ...