Швейцарський франк був введений в обіг наприкінці ХVІІІ століття в Гельветській республіці. Коли вона перестала існувати, франки були виведені з обігу й повернулися вже в 1850 році, прирівнюючись до французького франка. Купити франки швейцарські сьогодні можна як національну валюту Швейцарії й Князівства Ліхтенштейн, а також як одну із самих стабільних валют у світі.
Швейцарська грошова система проста, як і в багатьох інших європейських країн. Є франки й сантими (в 1 франку – 100 сантимів). Дробова одиниця має 4 назви: сантими, репени, рапами, чентезимо. Це пов’язане з тим, що у Швейцарії 4 офіційні мови, тому й дрібні грошові одиниці в кожній мові названі по-різному.
Швейцарські купюри
Грошова одиниця може бути представлена як купюра або як монета. Швейцарський франк купити у вигляді купюр можна номіналом 10, 20, 50, 100, 200 і 1000. На відміну від більшості європейських валют, швейцарські купюри мають горизонтальну форму. На особовій їхній стороні зображені найбільші діячі культури й історії (композитори, художники, письменники). На звороті – зображення робіт діячів, чиї портрети розміщені попереду, музичні інструменти й т.д.
Швейцарські монети
Також у широкому обігу й пів-, одно-, двох- і пятифранковая монета. Швейцарський франк купити можна й у вигляді дрібної грошової одиниці номіналом 5, 10 і 20 сантимів. Раніше ще були монети 1 і 2 сантими, але сьогодні вони виведені з обігу.
Виготовляють монети в основному з міді й нікелю. Правда, монети номіналом 5 сантимів мають у складі сплаву ще алюміній.
На особовій стороні монет перебуває цифра номіналу, а на франкові ще й рік випуску. Обрамлена вінком виноградних або дубових гілок.
На звороті:
Купити франки швейцарські сьогодні можна в будь-якому банку або обмінному пункті. Якщо Ви їдите у Швейцарію, обміняти гроші можна в 11 офісі на Римарській, 23 у Харкові. У нас завжди самі вигідні умови.
Читайте також: Які перспективи у швейцарського франка?
Обмін валюти – одна з найпоширеніших фінансових операцій, яку здійснюють як місцеві жителі, так і гості Харкова. Незалежно від того, чи ви плануєте ...
Збереження та примноження капіталу – важливе завдання для кожного, хто піклується про своє фінансове майбутнє. В умовах нестабільності національної ...
Пошкоджені банкноти — це часта проблема, з якою стикаються як звичайні люди, так і підприємці. Втрата кольору, надриви, плями чи відсутність кутів ...
Купівля валюти може здаватися простою справою, але без правильного підходу ви ризикуєте переплатити або зіткнутися з неприємностями. Щоб уникнути ...